- O TYM CZY WARTO KORZYSTAĆ Z POMOCY ARCHITEKTA?

Podchodząc do tematu zakupu mieszkania analizujemy wiele czynników: cenę, dobrą lokalizację o rozwiniętej infrastrukturze, jego powierzchnię, usytuowanie względem stron świata, jakość wykończenia i wiele innych aspektów. Kiedy staniemy się już szczęśliwymi posiadaczami "naszego M" warto zwrócić uwagę na sposób jego wykończenia, bo przecież powinno stanowić ono miejsce, do którego wracamy z przyjemnością, i w którym czujemy się najlepiej. Niestety często zdarza się, że na etapie remontów popełniamy liczne błędy i po miesiącach mówimy "teraz zrobiłbym to inaczej".

Nasza świadomość trendów panujących w świecie designu jest coraz większa, dzięki czemu szybciej potrafimy określić w jakich wnętrzach czujemy się dobrze. Często jednak zdarza się, że upodobania te bywają dość rozbieżne i zastanawiamy się jak to wszystko połączyć w spójną całość. Nie możemy również zapomnieć o ergonomii, która jest równie ważnym aspektem jak design. Oglądając różne projekty wystroju wnętrz, szukając inspiracji w specjalistycznych serwisach internetowych czy prasie, zostajemy zbombardowani informacjami i kolorowymi zdjęciami ciekawych wnętrz. Pamiętajmy jednak, że aranżacja wnętrz i podpatrzony w czasopiśmie schemat dekoracyjny wygląda korzystnie na zdjęciach w gazecie, ale może okazać się zupełnie nietrafiony, gdyż zostanie po prosu przeniesiony do innej przestrzeni, o innym układzie, innej powierzchni. Jak poradzić sobie w tym gąszczu informacji? Można próbować wyzwolić w sobie duszę projektanta i zabrać się samemu za projektowanie wnętrz albo, aby ustrzec się błędów i nie żałować później podjętych decyzji, można po prostu zlecić to kompetentnemu architektowi.

Dzięki rosnącej popularności zawodu architekta wnętrz, coraz więcej osób chętnie korzysta z pomocy wykwalifikowanych specjalistów. Warto poszukać odpowiedniego dla siebie architekta, ponieważ jego pomoc i wiedza nie tylko zaoszczędzi nam czas ale także i pieniądze. Niestety mimo coraz większej popularności tego zawodu, wciąż spotykamy się z błędną opinią, że projektowanie wnętrz to usługa ekskluzywna, na którą nie każdego stać. Nie warto ulegać takim stereotypom, bo możemy wiele stracić. Na pierwszy rzut oka cena za usługi architektów może wydać się wysoka, jednak w dużo większe koszty możemy wpędzić się popełniając podstawowe błędy w trakcie remontu - od nieprawidłowego przeliczenia materiałów wykończeniowych poprzez liczne przeróbki spowodowane źle przemyślanymi rozwiązaniami, aż do nieergonomicznego i niewygodnego ustawienia wyposażenia wnętrza. Nie mówiąc już o stresie, który towarzyszy nam do samego końca prac budowlanych. Dlatego też, by zaoszczędzić sobie takich problemów, warto skorzystać z usług architekta. Szczególnym wyzwaniem są właśnie projekty wystroju wnętrz o małym metrażu, ponieważ projektant jest w stanie odpowiednio zagospodarować niemalże każdy centymetr tak, by mimo małej powierzchni spełniały nasze oczekiwania i były funkcjonalne. Przemyślana i atrakcyjna aranżacja wnętrz zdecydowanie pomaga także w ewentualnej sprzedaży mieszkania, gdyż odpowiednio zagospodarowane mieszkanie zyskuje na wartości.

11.10.2017 | Studio Archemia
WIĘCEJ
Jakie jest Twoje wymarzone wnętrze? Sprawdź to z nami! Zaprojektujemy przestrzeń dopasowaną do Twoich potrzeb.
Kupiłeś apartament w centrum lub dom poza miastem? A może zainwestowałeś w mieszkanie do wynajęcia? Świetnie! Najważniejszy krok za Tobą. Teraz tylko dobry projekt, sprawna ekipa wykonawców i możesz mieszkać. Brzmi jakby to było proste? Z nami takie jest!  Wiemy, jakie emocje i rozterki towarzyszą podczas urządzania wnętrz, dlatego jesteśmy Twoim wsparciem na każdym etapie projektu. Niezależnie od preferencji stylu, wielkości...
25.03.2021 | Studio Archemia czytaj więcej
Telewizor w sypialni - pomysły na aranżację
Podczas aranżacji sypialni wiele osób staje przed dylematem dotyczącym telewizora. Zwolennicy tego rozwiązania cenią możliwość oglądania ulubionych filmów w wygodnym łóżku, zwłaszcza w zimne deszczowe wieczory. Przeciwnicy natomiast uważają, że telewizor nie wpływa korzystnie na wyciszenie oraz odpoczynek. Umieszczenie tv w sypialni ma zarówno wady, jak i zalety. Jeśli na etapie aranżacji nie jesteś zdecydowany, zastan...
04.06.2021 | Studio Archemia czytaj więcej