- O TYM CZY WARTO KORZYSTAĆ Z POMOCY ARCHITEKTA?

Podchodząc do tematu zakupu mieszkania analizujemy wiele czynników: cenę, dobrą lokalizację o rozwiniętej infrastrukturze, jego powierzchnię, usytuowanie względem stron świata, jakość wykończenia i wiele innych aspektów. Kiedy staniemy się już szczęśliwymi posiadaczami "naszego M" warto zwrócić uwagę na sposób jego wykończenia, bo przecież powinno stanowić ono miejsce, do którego wracamy z przyjemnością, i w którym czujemy się najlepiej. Niestety często zdarza się, że na etapie remontów popełniamy liczne błędy i po miesiącach mówimy "teraz zrobiłbym to inaczej".

Nasza świadomość trendów panujących w świecie designu jest coraz większa, dzięki czemu szybciej potrafimy określić w jakich wnętrzach czujemy się dobrze. Często jednak zdarza się, że upodobania te bywają dość rozbieżne i zastanawiamy się jak to wszystko połączyć w spójną całość. Nie możemy również zapomnieć o ergonomii, która jest równie ważnym aspektem jak design. Oglądając różne projekty wystroju wnętrz, szukając inspiracji w specjalistycznych serwisach internetowych czy prasie, zostajemy zbombardowani informacjami i kolorowymi zdjęciami ciekawych wnętrz. Pamiętajmy jednak, że aranżacja wnętrz i podpatrzony w czasopiśmie schemat dekoracyjny wygląda korzystnie na zdjęciach w gazecie, ale może okazać się zupełnie nietrafiony, gdyż zostanie po prosu przeniesiony do innej przestrzeni, o innym układzie, innej powierzchni. Jak poradzić sobie w tym gąszczu informacji? Można próbować wyzwolić w sobie duszę projektanta i zabrać się samemu za projektowanie wnętrz albo, aby ustrzec się błędów i nie żałować później podjętych decyzji, można po prostu zlecić to kompetentnemu architektowi.

Dzięki rosnącej popularności zawodu architekta wnętrz, coraz więcej osób chętnie korzysta z pomocy wykwalifikowanych specjalistów. Warto poszukać odpowiedniego dla siebie architekta, ponieważ jego pomoc i wiedza nie tylko zaoszczędzi nam czas ale także i pieniądze. Niestety mimo coraz większej popularności tego zawodu, wciąż spotykamy się z błędną opinią, że projektowanie wnętrz to usługa ekskluzywna, na którą nie każdego stać. Nie warto ulegać takim stereotypom, bo możemy wiele stracić. Na pierwszy rzut oka cena za usługi architektów może wydać się wysoka, jednak w dużo większe koszty możemy wpędzić się popełniając podstawowe błędy w trakcie remontu - od nieprawidłowego przeliczenia materiałów wykończeniowych poprzez liczne przeróbki spowodowane źle przemyślanymi rozwiązaniami, aż do nieergonomicznego i niewygodnego ustawienia wyposażenia wnętrza. Nie mówiąc już o stresie, który towarzyszy nam do samego końca prac budowlanych. Dlatego też, by zaoszczędzić sobie takich problemów, warto skorzystać z usług architekta. Szczególnym wyzwaniem są właśnie projekty wystroju wnętrz o małym metrażu, ponieważ projektant jest w stanie odpowiednio zagospodarować niemalże każdy centymetr tak, by mimo małej powierzchni spełniały nasze oczekiwania i były funkcjonalne. Przemyślana i atrakcyjna aranżacja wnętrz zdecydowanie pomaga także w ewentualnej sprzedaży mieszkania, gdyż odpowiednio zagospodarowane mieszkanie zyskuje na wartości.

11.10.2017 | Studio Archemia
WIĘCEJ
Jak wybrać odpowiedniego architekta wnętrz?
Rola architekta wnętrz jest wielowymiarowa. Architekt musi umieć słuchać, być kreatywny a jednocześnie zdyscyplinowany, być elastyczny oraz mieć artystyczną duszę. Przed podjęciem decyzji, komu zlecimy projektowanie wnętrz naszego domu/mieszkania, warto umówić się na niezobowiązujące spotkanie z architektem, by zapytać o zasady i sposób współpracy. Dzięki temu będziemy w stanie określić czy współpraca z danym projektan...
25.05.2018 | Studio Archemia czytaj więcej
Cennik - Projektowanie wnętrz
Cennik projektowania wnętrz zależy od wielu czynników, między innymi od metrażu, zakresu prac, rodzaju projektowanego pomieszczenia. Dlatego zachęcamy Państwa do wysłania zapytania, podając metraż projektowanej powierzchni oraz opisując jakie pomieszczenia będą podlegać projektowi. Przykładowo: jeśli posiadają Państwo mieszkanie/dom w stanie deweloperskim, prosimy o załączenie rzutu od dewelopera, kilka słów o tym, czy projektowi...
27.08.2019 | Studio Archemia czytaj więcej