Projekt wnętrza domu

Kupiłeś dom! Co dalej?

Projektowanie wnętrza domu nie należy do łatwych zadań. Trzeba mieć na uwadze wiele aspektów, które źle rozplanowane mogą naprawdę nadszarpnąć budżet. Jeśli kupiłeś dom lub rozpocząłeś budowę i mimo większego metrażu nie wiesz jak idealnie dopasować przestrzeń pod Twoje potrzeby, nie chcesz zagracić lub zmarnować potencjału aranżacyjnego swoich wnętrz, to znak, że potrzebujesz architekta wnętrz.

Wystrój wnętrz domów może okazać się przyjemnym zadaniem, trzeba tylko odpowiednio się do tego zabrać, aby nie popełnić kosztownych błędów.

O to wszystko pomogę Ci zadbać i przewidzieć co jest Ci potrzebne abyś miał piękne i funkcjonalne wnętrze.

Kiedy zgłosić się do architekta?

Przed rozpoczęciem pierwszych prac budowlanych. Co najmniej kilka tygodni przed postawieniem ścian działowych i wykonaniem instalacji w budynku. Odpowiedni zapas czasu da nam komfort współpracy. Na tym etapie jest możliwość wprowadzenia zmian w układzie ścian działowych i dostosowania wnętrza domu po Twoje oczekiwania. Dotyczy to również zmian w zakresie instalacji domu.

Od czego zaczynamy projektowanie domu?

Im lepiej poznam Twoje potrzeby, tym szybciej uda mi się stworzyć przestrzeń idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Dlatego po podjęciu decyzji o współpracy wysyłam ankietę z pytaniami mającą na celu przygotować Cię do naszego pierwszego spotkania. Na spotkaniu dokładnie analizujemy Twoje oczekiwania, pomagam w podjęciu decyzji, w którą stronę funkcjonalną i estetyczną będziemy rozwijać projekt.

1. Co jest potrzebne na pierwsze spotkanie dotyczące Twojego projektu domu?

2. Na co należy zwrócić uwagę? Co jest ważne?

Aranżacja domu to duże wyzwanie. Im większe wnętrze, tym więcej możliwości do organizacji przestrzeni i wykorzystania potencjału metrażu. Warto już na początku myślenia o wnętrzach, zastanowić się jakie są Twoje oczekiwania względem przestrzeni? Jakie masz przyzwyczajenia, czego potrzebujesz a czego chciałbyś uniknąć?

Czy rano zaspany musisz wziąć szybki prysznic, aby się obudzić? albo wypić szybką kawę zanim wyjdziesz z domu? A po powrocie do domu odkładasz klucze i torebkę, ściągasz buty i marzysz o tym, żeby odpocząć? Pomyśl jak wygodniej by Ci było jakbyś miał skrojone wnętrze pod Twoje potrzeby i przyzwyczajenia. Wszystko dopasowane do Ciebie: miejsce na odłożenie zbędnych rzeczy po pracy, szafka na klucze, wygodny fotel do relaksu po pracy i mnóstwo wolnej, niezagraconej przestrzeni.

Nowoczesny projekt domu wymaga odpowiedniego przygotowania. Im bardziej jesteś świadomy swoich potrzeb, tym szybciej odkryję, co jest dla Ciebie ważne i zaproponuję rozwiązania dopasowane do Ciebie.

3. Ile trwa praca nad projektem wnętrza domu?

Niezależnie od tego czy posiadasz dom jednorodzinny czy wielorodzinny, zasada jest taka sama. Projektowanie wnętrz domu to proces długofalowy. Musisz mieć na uwadze, że taki projekt powstaje w co najmniej kilka miesięcy. Wszystko zależy od tego jaki jest metraż domu, ilość kondygnacji, a także pakiet projektowy, który wybierzesz. Jeśli zdecydujesz się na opcję pakietu VIP z projektem pod klucz, nasza współpraca skończy się dopiero z dniem, kiedy będziesz mógł wprowadzić się do urządzonego, gotowego domu.

Chociaż na pierwszy rzut oka, cena za pakiet VIP może wydawać się wysoka, jest to inwestycja, która się opłaca, szczególnie przy aranżacji wnętrz domu. Ta opcja współpracy pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu i stresu związanego z realizacją wnętrza. Kompleksową usługę i wystrój wnętrz domów polecam także osobom, które zajmują się sprzedażą nieruchomości.

light bulb icon

CHCESZ POZNAĆ KOSZTORYS?

Wypełnij krótki formularz, a my przygotujemy dla Ciebie wycenę projektu wnętrza.

WYCEŃ PROJEKT

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Chętnie porozmawiamy o projekcie Twojego wnętrza.

Zostaw swój numer, a oddzwonimy do Ciebie!

Jak przebiega projektowanie wnętrz domu, czyli etapy projektu

W Studio Archemia wyróżniamy 3 rodzaje współpracy:

Na początku pracy nad projektem, niezależnie od pakietu jaki wybierzesz jest taki sam i w każdym pakiecie otrzymasz:

W tym miejscu kończy się praca nad pakietem podstawowym – projektem koncepcyjnym.

Największa popularnością cieszy się Pakiet Standardowy – projekt kompleksowy, w którym oprócz podstawowych rysunków instalacji otrzymasz także:

Jaki jest koszt projektu wnętrza domu i co wpływa na cenę wykończenia domu?

Cena za wykończenie domu zaczyna się od kilku tysięcy za metr kwadratowy i w zasadzie nie ma górnej granicy. Trzeba mieć na uwadze, że koszty wykończenia będą różnić się, w zależności od stylu w jakim będzie zaprojektowane wnętrze, użytych materiałów, stopnia skomplikowania projektu, ilości mebli, rodzaju sprzętów czy użytych systemów w projekcie.

W przypadku projektu domu, jest wiele kwestii do przedyskutowania zanim rozpocznie się prace projektowe. Trzeba dokładnie przeanalizować układ funkcjonalny, dobrać materiały, sprzęty i przewidzieć kwestie techniczne, aby później słono nie przepłacić za błędy czy nieprzemyślane rozwiązania.

Dlatego warto zwrócić uwagę na to, która z opcji współpracy będzie dla Ciebie najlepsza. W przypadku projektu wnętrza domu, inwestorzy często decydują się na rozwiązanie Pod Klucz. Wydawać by się mogło na pierwszy rzut oka, że jest to droga inwestycja, w którą ryzykowanie jest inwestować. W rzeczywistości jednak jest to kilka miesięcy prac i skoordynowanej logistyki, nadzorowania ekipami, spotkania z podwykonawcami, rozwiązywania na bieżąco wszystkich problemów na budowie i odpowiadania na wszelkie pytania wykonawców. Zaoszczędzasz sporo czasu i stresu, a wszystko to po to, abyś na koniec dostał klucze do domu, którego wnętrze jest zgodne z projektem i do którego możesz się po prostu wprowadzić.

Zobacz przykładowe, ciekawe projekty realizację wnętrz domów zrealizowane przez moja pracownię:

Jakie korzyści Cię czekają ze współpracy ze mną?

Jaki pakiet współpracy będzie dla Ciebie najlepszy?

Oferuję Ci 3 opcje współpracy. Każda z nich zawiera inna formę i zakres prac. SPRAWDŹ która z nich będzie najlepsza dla Ciebie. A jeśli nie jesteś pewien, która opcję wybrać, Zadzwoń lub napisz, chętnie odpowiem na Twoje pytania.