Projekt wnętrza mieszkania

Mieszkanie kupione i co dalej?

Niezależnie od tego czy posiadasz mieszkanie w bloku, które wymaga remontu czy nowoczesny apartament do urządzenia od zera, możesz zmierzyć się z podobnymi problemami w kwestii aranżacji wnętrza.
Jeśli kupiłeś mieszkanie i nie wiesz jakie masz możliwości najlepszej aranżacji przestrzeni, czujesz się przytłoczony ilością możliwych rozwiązań i zbyt wiele rzeczy Ci się podoba, to znak, że architekt wnętrz jest Ci potrzebny.

Kiedy zgłosić się do architekta wnętrz?

Najlepiej tuż po zakupie mieszkania. W zależności na jakim etapie jest inwestycja, często jest możliwość nieodpłatnego wprowadzenia zmian deweloperskich i dostosowania układu mieszkania pod Twoje preferencje. Dotyczy to również zmian w zakresie elektryki, instalacji wody, kanalizacji, ogrzewania czy klimatyzacji. Im szybciej zgłosisz się do architekta, tym więcej zaoszczędzisz.

Od czego zaczynamy projektowanie mieszkania?

Aby zaprojektować przestrzeń skrojoną pod Ciebie, muszę poznać Twoje przyzwyczajenia i estetykę.
Dlatego po podjęciu decyzji o współpracy wysyłam ankietę z pytaniami, mającą na celu przygotować Cię do naszego pierwszego spotkania. Na spotkaniu dokładnie analizuję Twoje oczekiwania, pomagam w podjęciu decyzji, w którą stronę funkcjonalną i estetyczną będziemy rozwijać projekt wnętrz mieszkalnych.

1. Co potrzeba do wykonania projektu?

2. Na co zwracamy uwagę? Co jest ważne?

Jest wiele możliwości aranżacji przestrzeni, w której zamieszkasz. Przed spotkaniem zastanów się jak użytkujesz przestrzeń, co jest dla Ciebie ważne, czy potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania a może posiadasz sporą kolekcję książek? Jaki jest twój tryb dnia? Czy często przyjmujesz gości? Czy lubisz gotować i potrzebujesz więcej blatu roboczego?

Na pewno widziałeś we wnętrzach wiele niefunkcjonalnych rozwiązań. Jest sporo elementów, o których można zapomnieć podczas projektowania mieszkania, a które później uprzykrzają życie.

Dlatego warto już początku przewidzieć miejsce na rzeczy, których nie chcesz zostawiać na widoku np. na tzw. szafkę gospodarczą do przechowywania odkurzacza czy deski do prasowania. Przydatna będzie w łazience wyższa szafka na detergenty i proszki do prania. Warto przewidzieć miejsce w hollu na odłożenie kluczy, torebki czy zakupów zaraz po przyjściu do domu.

O tych i wielu innych potrzebnych i praktycznych rozwiązaniach będziemy rozmawiać na naszych spotkaniach w trakcie projektowania wnętrz.

3. Ile trwa praca nad projektem wnętrza mieszkania?

W zależności od pakietu jaki wybierzesz, projekt mieszkania może trwać od 1,5 do 3 miesięcy. Jeśli wybierzesz pakiet VIP zawierający projekt „pod klucz”, nasza współpraca zakończy się dopiero w dniu przekazania Ci kluczy do urządzonego, gotowego do zamieszkania wnętrza. Praca nad projektem pod klucz trwa średnio od 5 do 8 miesięcy w zależności od wyboru materiałów wykończeniowych, stopnia skomplikowania projektu i trudności wykonania prac.

light bulb icon

CHCESZ POZNAĆ KOSZTORYS?

Wypełnij krótki formularz, a my przygotujemy dla Ciebie wycenę projektu wnętrza.

WYCEŃ PROJEKT

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Chętnie porozmawiamy o projekcie Twojego wnętrza.

Zostaw swój numer, a oddzwonimy do Ciebie!

Jak przebiega projektowanie wnętrz mieszkania, czyli etapy procesu projektowania?

Projektowanie mieszkania to proces długofalowy. W mojej pracowni wyróżniamy 3 rodzaje współpracy:

Początek pracy nad projektem, niezależnie od pakietu jaki wybierzesz jest taki sam i w każdym pakiecie otrzymasz:

W tym miejscu kończy się praca nad pakietem podstawowym – projektem koncepcyjnym.

Największa popularnością cieszy się Pakiet Standardowy – projekt kompleksowy, w którym oprócz podstawowych rysunków instalacji otrzymasz także:

Możesz wybrać także Pakiet VIP – projekt pod klucz. Jest to usługa projektu razem z koordynacją prac na budowie, zamawianiem i odbieraniem materiałów, nadzorowaniem prac wykończeniowych i montażowych. Finałem takiej współpracy jest przekazanie Ci kluczy do gotowego i urządzonego mieszkania.

Zobacz przykładowe, ciekawe projekty mieszkań zrealizowane przez moja pracownię:

Jakie korzyści Cię czekają ze współpracy ze mną?

Jaki pakiet współpracy będzie dla mnie najlepszy?

Możesz wybrać 3 możliwości współpracy. Każda z nich zawiera inny zakres projektu. SPRAWDŹ która z przedstawionych propozycji najbardziej Ci odpowiada.

Poznajmy się! Zadzwoń lub napisz, chętnie odpowiem na Twoje pytania!