Projekt i wykończenie wnętrz pod klucz

Coraz częściej możesz spotkać się określeniem usługi takiej jak „wykończenia pod klucz”. Co to oznacza w praktyce?

Spis treści

Wykończenie pod klucz - Jak to wygląda u nas?
Jak wygląda proces współpracy? 
Ile trwa wykończenie mieszkania, domu pod klucz?
Ile kosztuje wykończenie pod klucz?
Zatem Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? A ile domu pod klucz?
Błędy podczas aranżacji pokoju dziecka
Korzyści współpracy nad projektem z realizacją pod klucz. Co nas wyróżnia?

W idealnym świecie w ramach usługi "wykończenia wnętrz pod klucz" powinieneś dostać klucze do kompletnie wyposażonego wnętrza. Gotowego do zamieszkania.

Jednak pod sformułowaniem "wykończenia mieszkania pod klucz" albo „wykończenie domu pod klucz” może kryć się naprawdę różny zakres, w większości przypadków tylko częściowe wyposażenie wnętrza.

Wiele firm oferuje tego typu usługę za niższą cenę. Uważaj jednak i dokładnie sprawdź ofertę takich firm, ponieważ pod niską ceną wykończenia za m2 kryją się pułapki. Może oznaczać to, że niedostaniesz w pełni urządzonego wnętrza, tylko częściowo wyposażone pomieszczeń i to jeszcze w produkty średniej jakości.

Najczęściej spotykaną formą wykończenia pod klucz proponowaną przez tańsze firmy jest:

 • wykończenie łazienki (położenie płytek, montaż armatury i ceramiki oraz oświetlenia);
 • wykończenie posadzek w mieszkaniu;
 • pomalowanie ścian;
 • montaż oświetlenia i gniazd;
 • montaż drzwi.

Zatem pozostałe pomieszczenia, będziesz musiał aranżować sam lub sama.
Przy tego typu współpracach, często firmy oferują elementy wyposażenia z konkretnych katalogów. Nie masz swobody wyboru. Musisz ograniczyć się do tego, co proponuje dana firma.
Dlatego tak ważne jest, aby na samym początku dokładnie sprawdzić, co kryje się pod zapewnieniem „wykończenia pod klucz”.

projekt salonu w stylu nowoczesnym

Wykończenie pod klucz - Jak to wygląda u nas?

Wykończenie pod klucz, według naszej opinii, powinno być usługą kompletną, a Ty powinieneś otrzymać klucze do w pełni wykończonego i wyposażonego wnętrza. Całkowicie gotowego do zamieszkania. Razem ze wszystkimi meblami, sprzętami a nawet dodatkami, które razem ustalimy. Oferta jaką proponujemy, różni się od większości oferowanych na rynku. Już na początku współpracy kładziemy nacisk na przyjazną atmosferę, jasną i klarowną współpracę, harmonogram prac i terminy a także indywidualne podejście do Twojego wnętrza. 
Pakiet jaki oferujemy nazywa się Pakiet VIP – Projekt pod klucz.

Projektowanie wnętrz pod klucz zaczyna się od rozmowy, dlatego projekt dopasowujemy do Twoich potrzeb. Projekt musi być skrojony na miarę, uwzględniać przyzwyczajenia i tryb życia mieszkańców lub być komfortowy w użytkowaniu w przypadku pomieszczeń pod wynajem. Oferujemy indywidualnie dopasowane rozwiązania projektowe i materiałowe mając na uwadze preferencje i budżet. Nie ograniczamy się do proponowania elementów wyposażenia z kliku pobieżnych katalogów.
Od momentu przekazania nam kluczy, przez cały proces projektowy i wykonawczy, nad Twoim wnętrzem czuwamy w zgranym zespole: architekt, wykonawca i stolarz. Konsultujemy się między sobą i omawiamy możliwości a także na bieżąco rozwiązujemy problemy. Tym samym zapewniamy jakoś wykonanych prac. 

Podejmując się tematu, współpracujemy z zaufanymi fachowcami, którzy swoją pracę wykonują rzetelnie i terminowo a jakość usługi jest na najwyższym poziomie. Fachowcy Ci nie tylko pracują z dokumentacją projektową, są też na bieżąco z rozwiązaniami technicznymi i mają ogromną wiedzę w zakresie budownictwa i projektowania mebli. To wszystko daje pewność, że Twoje wnętrze jest w dobrych rękach.

projekt łazienki z czarnymi elementami

Jak wygląda proces współpracy? 

Aby rozpocząć współpracę z nami, wystarczy, że wyślesz na maila rzut z metrażem pomieszczeń i informacją, że interesuje Cię opcja aranżacji pod klucz. Przygotujemy dla Ciebie wycenę na prace projektowe oraz ofertę współpracy. 
Lubimy jasną i klarowną współpracę, dlatego jeśli będziesz mieć pytania, chętnie umówimy się na spotkanie online i odpowiemy na Twoje pytania. 
Po zdecydowaniu się na współpracę z nami, wyślemy Ci ankietę z pytaniami odnośnie preferencji, budżetu, oczekiwań względem aranżacji przestrzeni. 
Po wypełnieniu ankiety, spotykamy się na miejscu inwestycji: Ty, architekt i wykonawca budowlany, abyśmy się poznali i dokonali formalności.  

W usłudze pod klucz zapewniamy Ci:

 1. Spotkanie zapoznawcze, poznanie Twoich potrzeb i oczekiwań.
 2. Inwentaryzacja wnętrza i dokładne pomiary.
 3. Przygotowanie projektu z uwzględnieniem potrzeb i budżetu jakim dysponujesz.
 4. Kosztorys prac budowlanych, mebli na wymiar, materiałów wykończeniowych.
 5. Realizacja remontu.
 6. Kompletne wyposażenie mieszkania.
 7. Dekorowanie wnętrza dodatkami.
 8. Przekazanie kluczy do gotowego do zamieszkania wnętrza.

Projekt z realizacją pod klucz ma ca celu odciążyć Cię od wszystkich problemów związanych z pracami remontowymi. Za Ciebie koordynujemy wszystkie prace, zamawiamy materiały, sprawdzamy jakość materiałów dostarczanych przez kurierów, organizujemy transporty, odsyłamy reklamacje. Regularnie monitorujemy postępy na budowie i jakość wykonywanych prac przez naszych wykonawców. Wszystko systematycznie raportujemy Ci w postaci zdjęć lub filmików obrazujących postęp prac. Dzięki temu masz pewność, że prace posuwają się do przodu zgodnie z terminem i możesz spać spokojnie.
Wszystkie problemy na bieżąco są omawiane między fachowcami i architektem. Ustalane są możliwości rozwiązań tak aby maksymalnie odciążyć Cię od podejmowanych trudnych decyzji. Jeśli jakaś sytuacja wymaga Twojej konsultacji, informujemy Cię o tym na bieżąco.

Projekt sypialni

Ile trwa wykończenie mieszkania, domu pod klucz?

W zależności od tego jaki masz metraż wnętrza do wykończenia, czy jest to dom, czy mieszkanie, różny będzie czas realizacji wykończenia wnętrza pod klucz.
Średnio cały proces od momentu zaczęcia pracy na projektem aż do momentu przekazania Ci kluczy do mieszkania w zależności od metrażu można przybliżyć w terminach:

 1. Mieszkania do 60m2 około 5-6 miesięcy
 2. Mieszkania od 60-90m2 około 7-8 miesięcy
 3. Domu powyżej 100 m2 – około 8-9 miesięcy

Decydując się na realizację pod klucz, masz zapewnioną obsługę fachowców, którzy dobrze wiedzą, jak usprawnić cały proces logistyczny, kiedy zamawiać dane materiały, aby zachować ciągłość prac a materiały nie zalegały na budowie. Do tego na bieżąco rozwiązywane są kwestie problematyczne, skracając cały proces wykończeniowy do niezbędnego minimum. Wszystko to daje Ci możliwość najszybszej możliwej realizacji wykończenia wnętrza.

Ile kosztuje wykończenie pod klucz?

Cena wykończenia pod klucz jest kwestią bardzo indywidualną. W zależności od metrażu pomieszczeń, potrzeb aranżacyjnych, przeróbek budowlanych i ilości zabudowy meblowej a także przyjętych materiałów wykończeniowych, cena za m2 będzie się różnić. Inny jest też koszt wykończenia mieszkania, a inny koszt wykończenia domu nawet podobnych metrażem. 
Ważne jest, aby na początku określić jaki masz budżet na wykończenie wnętrz i pod ten budżet będziemy wykonywać cały proces realizacji pod klucz.

Nowoczesny projekt mieszkania

Zatem Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? A ile domu pod klucz?

Na podstawie wykonanych prac, możemy pomóc Ci określić jaki minimalny budżet jest potrzebny pod realizację wnętrza pod klucz: od 4000 zł za m2 wzwyż.  Cena zawiera kompletną usługę: projekt, wykonawstwo, meble na wymiar, wyposażenie. Pamiętaj jednak, że jest to cena poglądowa i minimalna od której zaczynamy. Niestety biorąc pod uwagę ciągle rosnące ceny, należy przewidywać, że ta cena będzie miała w przyszłości charakter zwyżkowy.

Projekt różowo-złotej sypialni

Błędy podczas aranżacji pokoju dziecka

Oczywiście można podjąć się samemu zaaranżowania przestrzeni z pozoru mniej problematycznych, takich jak na przykład pokój dziecka.
Jeśli masz ku temu fundusze, odradzamy jednak takie rozwiązanie. Pozornie łatwe w aranżacji pomieszczenia też mogą zaskoczyć.
Na przykładzie pokoju dziecka, przyjrzyj się, ile na pytań trzeba odpowiedzieć i ile decyzji musisz rozwiązać:
Jak dopasować pokój do potrzeb rosnącej pociechy? Aranżować pokój tematyczny czy na nie? Jak zaplanować przestrzeń do zabawy, która później stanie się pokojem nastolatka?
Jakich kolorów użyć, aby były odpowiednie do zabawy i nauki i nie zbudziły się dziecku?
Jak zaaranżować przestrzeń, aby w przyszłości zmieściło się biurko, z dostępem do wygodnej ilości gniazdek? Jak zaplanować oświetlenie służące do zabawy, nauki, odpoczynku i wyciszenia?
A co, jeśli wygospodarujemy za mało miejsca do snu i przy małym dziecku zmieści się łóżeczko, ale w przyszłości nie będzie miejsca na normalne łóżko? Jaka szafa będzie odpowiednia? Mała, dostępna dla dziecka od razy czy pełnowymiarowa? Gdzie wygospodarować miejsce na zabawki?
Z tymi problemami spotkamy się wśród klientów na co dzień. A to jedno z pozoru najprostszych pomieszczeń do aranżacji. Pomyśl, ile decyzji należy podjąć w trudniejszych pomieszczeniach, w których masz dużo instalacji, na przykład kuchni i łazienki?
Dlatego warto zainwestować w projekt i wyposażenie, które będzie przemyślane i służyło na lata.

Projekt kuchni w białych kolorach

Korzyści współpracy nad projektem z realizacją pod klucz. Co nas wyróżnia?

 • - Oferujemy usługę wykończenia pod klucz w pełni nastawioną na realizację Twoich potrzeb.
 • - Od początku pracy nad Twoim wnętrzem: pytamy, słuchamy, szanujemy Twój czas, rozwiązujemy problemy, dbamy o dobrą atmosferę. Dzięki temu stres związany z remontem redukujemy do minimum.
 • - W trakcie trwania prac otrzymujesz opiekę fachowców: architekta, wykonawcy oraz stolarza przez cały proces aż do oddania Ci kluczy do wyposażonego wnętrza. Dzięki sprawnej komunikacji i szybkiej reakcji, na bieżąco rozwiązujemy kwestie problematyczne. Koordynujemy prace, zamawiamy materiały na budowę, sprawdzamy jakość dostarczanych produktów i dbamy o każdy detal w Twoim wnętrzu.
 • - Proponujemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania funkcjonalne. Korzystamy z najwyższej jakości materiałów.
 • - Wyposażamy wnętrza w meble, oświetlenie, sprzęty.
 • - Ustalamy z Tobą stylistykę dodatków i wyposażamy wnętrze w najdrobniejsze szczegóły. Wszystko po to, abyś od razu poczuł się u siebie jak w domu i nie musiał martwić się o detale, którą tworzą klimat we wnętrzu.

Zobacz naszą najnowszą realizację pod klucz mieszkania przeznaczonego pod wynajem:

Salon projekt wnętrza

Zobacz opinię naszej klientki, która zleciła nam wykonanie mieszkania pod wynajem:

Opinia klienta

Skontaktuj się ze mną, aby otrzymać ofertę dostosowaną pod Twoje potrzeby!

25.04.2023 | Studio Archemia

Więcej

Ciemna łazienka czy jasna? Zalety i wady

Przed rozpoczęciem aranżacji łazienki, kluczowym krokiem jest dokładne planowanie. Warto rozważyć, jakie są nasze preferencje odnośnie kolorystyki - czy bardziej przyciąga Cię jasna, przytulna łazienk...

Co warto wiedzieć o urządzaniu mieszkań do wynajęcia?

Coraz więcej inwestycji projektuję pod wynajem długo lub krótkoterminowy. Świadomość Inwestorów w kwestii przeznaczenia wnętrz na wynajem stale rośnie. Najczęściej inwestorzy przychodzą do mnie z pyta...