Telewizor w sypialni - pomysły na aranżację

Podczas aranżacji sypialni wiele osób staje przed dylematem dotyczącym telewizora. Zwolennicy tego rozwiązania cenią możliwość oglądania ulubionych filmów w wygodnym łóżku, zwłaszcza w zimne deszczowe wieczory. Przeciwnicy natomiast uważają, że telewizor nie wpływa korzystnie na wyciszenie oraz odpoczynek. Umieszczenie tv w sypialni ma zarówno wady, jak i zalety. Jeśli na etapie aranżacji nie jesteś zdecydowany, zastanów się nad instalację pod tv w przyszłości.  W przypadku przearanżowania przestrzeni np. z sypialni na pokój gościnny unikniesz kłucia pomalowanych ścian. Telewizor w sypialni, nie musi stanowić jej centralnego punktu, może być całkowicie niewidoczny lub dyskretnie ukryty. W artykule pokażemy Ci  kilka możliwości aranżacji tv w sypialni.

Jak powiesić telewizor na ścianie?

Telewizor możesz zawiesić za pomocą specjalnego mocowania z możliwością regulacji. Dzięki odpowiednim uchwytom zaoszczędzisz miejsce w sypialni i nie zaburzysz aranżacji wnętrza klasycznymi stojakami RTV. Uchwyt powinien być odpowiednio dobrany, do rozmiaru i wagi telewizora. Zbyt mały może naruszyć stabilność konstrukcji i spowodować szkody. Odległość samego zawieszonego telewizora od ściany może wahać się od ok. 4 cm do 40 cm. Im dalej umiejscowisz telewizor, tym większą masz możliwość regulacji kątów nachylenia ekranu. Określenie idealnej wysokości może sprawić wiele trudności. Wszystko zależy od tego, ile cali ma telewizor oraz jak wysokie jest łóżko. Istotne jest również określenie odległości od ekranu oraz kąta widzenia. Przykładowo, przy wysokości łóżka wraz z materacem wynoszącej 45 cm, oś telewizora powinna znajdować się na linii Twojego wzroku, gdy przyjmujesz pozycję siedzącą, a więc na wysokości 115-125cm.

Jak ukryć telewizor w sypialni?

Telewizor można zintegrować z wnętrzem sypialni, wyeksponować lub całkowicie go ukryć. Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli nie chcesz, aby TV zaburzał wystrój sypialni, możesz sprawić, aby był niewidoczny. Poznaj kilka pomysłów na schowanie telewizora.

  • telewizor jak dzieło sztuki 

Na rynku dostępny jest telewizor z nowoczesną i elegancką ramką imitującą obraz, którą idealnie dopasujesz do wnętrza. Przy wyłączonym ekranie, będzie wyświetlał wybrany przez Ciebie obraz. Ramy takiego telewizora mogą być w różnych kolorach i są wymienne poprzez magnesy. Dzięki temu rozwiązaniu metamorfoza naszej sypialni będzie dużo łatwiejsza. Rama telewizora idealnie przylega do ściany. Umieszczając odbiornik wśród obrazów lub zdjęć, nie będzie zaburzał harmonii Twojej sypialni. Zachowaj jednak spójność aranżacji, aby pozostałe ramki nie rozpraszały wzroku podczas oglądania.

  • przesuwny panel

Pozostając w temacie sztuki, w minimalistycznych wnętrzach, świetnie sprawdzi się ruchomy panel przymocowany do ściany. Na prowadnicach może zostać umieszczony obraz lub plakat. Ruchomy panel można wykorzystać również w meblach modułowych. Zabudowa meblowa wokół TV sprawdzi się w większych, przestronnych pomieszczeniach. Odpowiednie meble stworzą przytulną i ciekawą aranżację wnętrza.

  • winda sufitowa

W wysokich pomieszczeniach doskonale sprawdzi się schowanie odbiornika telewizyjnego poprzez zastosowanie tzw. windy sufitowej. W momencie, kiedy nie będziesz używać telewizora, zostanie on całkowicie ukryty ponad sufitem. Konstrukcja ta wymaga około 25 cm przestrzeni. Z tego rozwiązania możesz skorzystać, również wtedy, kiedy Twoja sypialnia znajduje się na poddaszu. Instalację można także zamontować w sufitach skośnych, a zakres odchylenia plazmy to nawet 100°. Za pomocą mechanizmu windy,  możesz  również ukryć TV w zabudowie meblowej czy w powierzchni stołu.

Projektor zamiast telewizora

Zamiast standardowego odbiornika możesz zdecydować się na umieszczenie w sypialni projektora. Rzutnik może być zamontowany przy suficie lub swobodnie przemieszczany w zależności od potrzeb. Jeśli zdecydujesz się na umieszczenie projektora na stałe w sypialni, pamiętaj o maskowaniu przewodów. Również w przypadku projektora, istnieje możliwość zastosowania windy sufitowej, w celu całkowitego ukrycia urządzenia. Do małego pomieszczenia sprawdzi się projektor krótkoogniskowy, który pozwoli na wyświetlenie odpowiedniego obrazu z niewielkiej odległości. Dobierając rzutnik, należy wziąć pod uwagę możliwości zaciemnienia pomieszczenia. Od tego czynnika zależy ilość lumenów, tzn. ok. 2000 ANSI lumenów pozwoli nam oglądać w dobrej jakości w dzień, ponieważ nie wymaga całkowitego zaciemnienia. Jeśli nie dysponujesz białą, gładką ścianą, konieczny będzie zakup ekranu. Ultranowoczesne laserowe projektory, pozwalają na wyświetlanie ekranu z odległości 15 cm. Bezpośrednie umieszczenie pod ścianą, pozwala na swobodną aranżację wnętrza, w tym zabudowę.

Jak widzisz istnieje wiele możliwości aranżacyjnych, dzięki którym ukryjesz tv w sypialni. Wszystko zależy od Twoich preferencji. Nie zawsze musi być on wyeksponowany i stanowić główny element wystroju. Przedstawiłyśmy tylko kilka możliwości aranżacji tv w sypialni. Jeśli szukasz inspiracji i nowoczesnych rozwiązań, zajrzyj koniecznie do naszego portfolio.

Jeśli masz wątpliwości, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze – zgłoś się do nas.  Zaprojektujemy dla Ciebie sypialnię dostosowaną pod Twoje wszystkie potrzeby.

04.06.2021 | Studio Archemia

Więcej

Projekt funkcjonalny - co to jest i ile kosztuje?

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się jak pomóc tym z Was, którzy z jakichś powodów nie mogą zdecydować się na usługę pełnego projektu wnętrz. Coraz droższe ceny nieruchomości, usług czy materiałów wyko...

Modne łazienki 2024. Trendy w aranżacji łazienek

Mieszkania od dewelopera czy do remontu mają wspólną cechę – trzeba je urządzić. Łazienka to współcześnie nie tylko przestrzeń pozwalająca zadbać o higienę, ale również strefa prawdziwego relaksu. Co...