Co warto wiedzieć o urządzaniu mieszkań do wynajęcia?

Coraz więcej inwestycji projektujemy pod wynajem długo lub krótkoterminowy. Świadomość Inwestorów w kwestii przeznaczenia lokalów na wynajem stale rośnie. Urządzenie mieszkania pod wynajem może stanowić nie lada wyzwanie. Wnętrze takiego mieszkania należy aranżować tak, aby trafiło do gustów jak największej ilości potencjalnych zainteresowanych.

Mieszkanie do wynajęcia powinno zatem być uniwersalne, pozbawione osobistych akcentów, atrakcyjne wizualnie. Od Twojej grupy docelowej najemców zależy charakter i styl mieszkania, dlatego przed rozpoczęciem pracy nad aranżacją, w pierwszej kolejności musisz określić potencjalnego klienta.

Standard i jakość wykończenia

Pamiętaj, że z mieszkania do wynajęcia będą korzystać różni najemny. Wybierając materiały wykończeniowe postaw na jakość produktów. Weź pod uwagę trwałość, tak aby przez lata mogły służyć najemcom. Rozsądne decyzje podczas doboru materiałów, uchronią przed częstymi remontami. Powierzchnie powinny być łatwe w utrzymaniu czystości. Świetnym rozwiązaniem będą farby zmywalne o wysokiej klasie odporności. Również podłoga, po której będą jeździć walizki czy przesuwane będą meble, powinna zostać starannie dobrana. Najtańsza lub droga podłoga drewniana, to po prostu stracone pieniądze. Sprawdzonym rozwiązaniem będą podłogi winylowe, lepszej jakości panele czy płytki. Podłogi powinny być wysokiej klasy ścierane, odporne na wodę oraz intensywne użytkowanie. W kuchni świetnie sprawdzi się odporny na plamy i wytrzymały gres.

Ponadczasowe kolory ścian i wyjątkowe dodatki

Kolorami ścian możesz skorygować proporcję mieszkania, zaaranżować daną przestrzeń oraz wydzielić odrębne strefy w mieszkaniu.  Przygotowując mieszkanie do wynajęcia postaw na neutralną bazę kolorystyczną, przyjemną w odbiorze. Jasne, chłodne odcienie powiększą je wizualnie, natomiast ciepłe kolory nadadzą przytulności wnętrzu. Kolorystyczne szaleństwo zarezerwuj na wyjątkowe dodatki, takie jak poduszki dekoracyjne, zasłony, narzuty na łóżko, dywany. To właśnie detale odmieniają charakter danego wnętrza. Dzięki dodatkom w każdej chwili możesz odświeżyć wygląd mieszkania bez kosztownego remontu.

Dekoracje jednak należy dobierać ze szczególną czujnością, aby przestrzeń była pokazana jak najatrakcyjniej. Przykładowo przystrojenie okien może optycznie zmniejszyć przestrzeń lub powiększyć.  W niewielkim mieszkaniu, świetnie sprawdzą się lustra, które zawieszone w odpowiednim miejscu powiększą optycznie wnętrze.  

Funkcjonalnie i komfortowo

W mieszkaniu przygotowanym pod wynajem najlepiej sprawdzą się praktyczne i proste rozwiązania. Mieszkanie powinno być ergonomiczne i wygodne dla użytkownika. Dlatego przed rozpoczęciem prac remontowych, należy określić grupę docelową, której chcemy wynajmować mieszkanie. Przykładowo aranżując mieszkanie dla osób podróżujących służbowo, musisz przewidzieć biurko. Urządzając miejsce do pracy, kieruj się wystrojem głównego wnętrza, o tym, jak to zrobić przeczytasz na naszym blogu.

W kuchni i łazience warto poświęcić więcej czasu na dobór wytrzymałych materiałów. Zrezygnuj z mebli o błyszczących lakierowanych frontach, ponieważ trudno je utrzymać w czystości.

O czym pamiętać?

Aranżacja mieszkania na wynajem krótkoterminowy różni się niż mieszkanie urządzane dla nas samych. Mieszkanie powinno być wygodne, praktyczne oraz funkcjonalne. Wyposaż mieszkanie w sprzęty, które zapewnią najemcom poczucie komfortu: zmywarkę, suszarkę do włosów, ekspres do kawy. Nie zapomnij o łóżku z wygodnym materacem. Do miejsca, w którym zachowana jest ergonomia i wygodne warunki zbliżone do domowych zawsze chętnie się wraca.

Zaprojektujemy mieszkanie pod inwestycje

Jeśli chcesz aby mieszkanie było zaprojektowane z pomysłem, było funkcjonalne i podobało się odbiorcom, zgłoś się do nas. Skorzystaj z naszego doświadczenia w aranżacji wnętrz pod wynajem oraz wiedzy technicznej. Postaw na świadomą inwestycję. 

Przygotujemy również Twoje mieszkanie do sesji zdjęciowej.

Warto zadbać o odpowiednią prezentację mieszkania pod wynajem.  Zdjęcia z zaaranżowanego mieszkania powinny być podane ze smakiem i pokazujące największe walory mieszkania. Posiadamy usługę aranżacji mieszkań pod wynajem obejmującej kompleksową obsługę. Poznaj szczegóły oferty.

 

12.05.2021 | Studio Archemia

Więcej

Aranżacja łazienki – ciemna czy jasna?

Łazienka w aranżacji wnętrz stanowi duże wyzwanie, ze względu na nasze oczekiwania, a zarazem jej ograniczony metraż. Podstawowym dylematem, przed którym staniemy planując  urządzenie łazi...

Jak wybrać odpowiedniego architekta wnętrz?

Rola architekta wnętrz jest wielowymiarowa. Architekt musi umieć słuchać, być kreatywny a jednocześnie zdyscyplinowany, być elastyczny oraz mieć artystyczną duszę. Przed podjęciem decyzji, komu zlecim...